र्‍यापर टुपाक शकुरको हत्या आरोपमा डुआन किथ पक्राउ

लास भेगास । सन् १९९६ मा र्‍यापर टुपाक शकुरको हत्या गरेको आरोपमा डुआन किथ ‘किफी डी’ डेभिसविरुद्ध अभियोग दर्ता गरिएको लास भेगासका अधिकारीहरूले जानकारी दिएका छन् । ६० वर्षीय डेभिसलाई शुक्रबार बिहान लास भेगासमा पक्राउ गरिएको अधिकारीहरूले जनाएका छन् । गोलीकाण्डबारे चलिरहेको अनुसन्धानको क्रममा जुलाईमा उनकी श्रीमतीको हेन्डरसनको घरमा खानतलासी गरिएको थियो।

लास भेगास स्ट्रिपमा बक्सिङ खेलबाट बाहिरिने क्रममा शकुरको गोली हानी हत्या गरिएको थियो । उनको असामयिक मृत्यु हुँदा र्‍यापर मात्र २५ वर्षका थिए । हत्याबारे विभिन्न षड्यन्त्रका सिद्धान्तहरु आएका छन् भने एक दशक लामो अनुसन्धानको विषय भएको छ।

शुक्रबारको पत्रकार सम्मेलनमा अधिकारीहरूले डेभिसलाई आफ्नो भतिजामाथि आक्रमण गरेपछि बदलास्वरूप शकुरलाई मार्ने षड्यन्त्रको योजनाकारको रूपमा चित्रण गरे । डेभिसले लामो समयसम्म अपराधको घटनास्थलमा थिए । उनी सेतो क्याडिलैकको अगाडिको सिटमा थिए जुन शकुरको कारको छेउमा आएको थियो ।

त्यसपछि पछाडिको सिटबाट गोली चल्यो, संगीतकारको मृत्यु भयो। र्‍यापरलाई चारवटा गोली लागेको थियो । छ दिनपछि उनको मृत्यु भयो।एजेन्सी