पुरुषले महिलाको बारेमा जान्नै पर्ने ७ कुरा

 

  1.  हामी तपाइँ यसलाई ठीक गर्न चाहँदैनौं – हामी केवल तपाइँ सुन्न चाहन्छौं। मैले यहाँ यो भन्दा बढी विवाह चिकित्सकको रूपमा व्याख्या गर्नु पर्ने कुनै अवधारणा छैन। एउटा साधारण, “तपाईंले साँच्चै गाह्रो दिन बिताउनुभएको जस्तो लाग्छू यो भन्दा धेरै टाढा जान्छ, “यसलाई अझ राम्रो बनाउन तपाईंले के गर्नुपर्छ”। महिलाहरू केवल प्रमाणित, समर्थन, र सुनेको महसुस गर्न चाहन्छन…..।जबसम्म हाम्रो टाउकोमा कील टाँसिएको छैन ।
  2.  हामी साना कुराहरूको कदर गर्छौं – विश्वास गर्नुहोस् वा नगर्नुहोस्, जब यो हामीलाई प्रभावित पार्ने कुरा आउँछ, तपाईंले ठूलो वा घर जानु पर्दैन। यो सबै चीजहरूमा लागू हुन्छ, किनकि हामीले वास्तवमा के खोजिरहेका छौं विचारशीलता हो। दयालु शब्दहरू, अर्थपूर्ण स्पर्श, सेवाका साना कार्यहरू – तपाईंको प्रेम विवरणहरूमा राम्रोसँग सञ्चार गरिन्छ। जब मेरो पतिले बाटोमा छानेको एउटा सुन्दर फूल लिएर ढोकामा हिंड्छन्, यसले मेरो हृदयलाई ज्ञण् दर्जन भन्दा बढी गुलाब पग्लन्छ – किनभने उहाँले मलाई सबैभन्दा अप्रत्याशित क्षणमा सोच्नुभयो। साना कुराहरू प्रायः धेरै भन्छन्।
  3.  हाम्रो आँसुलाई कमजोरी नठान्नुहोस् – हाम्रो डेटिङ सम्बन्ध र विवाहको प्रारम्भमा, जोनलाई मेरो आँसुको बानी परेको थियो। सबै दाजुभाइसँग हुर्किँदा उसलाई आँसु उस्तै दुस्ख हो भन्ने धारणामा सर्त राख्यो” त्यसैले मेरो रिस, उत्साह, निराशा र आनन्दको आँसु देखेर केही बानी पर्यो। र त्यो “महिनाको त्यो समय” आँसु, “ती दिनहरू मध्ये एक मात्रू आँसु, र “म किन रोइरहेको छुू आँसुको बारेमा मलाई थाहा छैन। पुरुषहरू, तपाईंले यी आँसुहरू बुझ्न सिक्नुहुँदा, याद गर्नुहोस् कि तिनीहरू कमजोरीको चिन्ह होइन- तर बलको चिन्ह हुन्। वास्तविक, कमजोर र वास्तविक हुनको लागि बल। भावुक र दयालु हुनको लागि बल, र वास्तवमा महसुस गर्ने शक्ति।
  4.  हामी ओछ्यानमा गएको भन्दा धेरै फरक देखेर उठ्छौं – मैले जतिसुकै मनोविज्ञान र परामर्श पाठ्यक्रमहरू लिएको छु, मैले पढेका किताबहरू, र अनुसन्धान परियोजनाहरूमा भाग लिएको भएता पनि – संसारमा हामी महिलाहरू किन पागल जोम्बी मान्छेहरू जस्तै ब्यूँझन्छौं भनेर मैले अझै पनि पत्ता लगाउन सकिनँ। जबकि हाम्रा श्रीमान्हरू अझ सुन्दर देखिन्छन्। कुनै न कुनै रूपमा, हामी रातभरि बिहान लगभग अपरिचित अवस्थामा विघटन गर्छौं। यो मलाई लाग्छ कि सबै पुरुषहरूले थाहा पाउनुपर्छ त्यसैले उनीहरूलाई के हो भन्ने कुरा थाहा हुन्छ । “ओह, तर चिन्ता नगर्नुहोस….।मेरो श्रीमान्का अनुसार, यो मैले सुनेको जस्तो खराब छैन। यसमा पुरुषको दृष्टिकोणको लागि पोस्ट  हेर्नुहोस् !”
  5. हामीलाई लाग्छ कि मानिसको सबैभन्दा आकर्षक गुण- उसको हृदय हो। यस संसारले तपाईलाई जे सुकै सन्देश दिन सक्छ भन्ने फरक पर्दैन – यो सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण कुरालाई कहिल्यै नबिर्सनुहोस्। तपाईको विश्वास, शुद्धता, चरित्र, इमानदारी र निष्ठा कुनै पनि असल महिलाको लागि तपाईले उनलाई प्रस्ताव गर्न सक्ने सबै भन्दा बढी अर्थपूर्ण छ। हाम्रो संस्कृतिले तपाईंलाई असल केटाहरू अन्तिममा आएजस्तो महसुस गराउन सक्छ – तर यो ती असल केटाहरू हुन् जससँग हामी महिलाहरू हाम्रो बाँकी जीवन बिताउन चाहन्छौं।
  6. हामीलाई शान्त गराउनको लागि तपाईले गर्न सक्ने सबैभन्दा खराब कुरा भनेको हामीलाई आराम गर्न भन्नु हो- वास्तवमा, त्यहाँ सायद अरू कुनै शब्द छैन जसले हामीलाई थप रिस उठाउन सक्छ! आराम शब्दको बारेमा के हो जसले हामीलाई यति लोभ बनाउँछरु निश्चित छैन, तर धेरै जसो महिलाहरू म बोल्छु ठ्याक्कै त्यस्तै महसुस गर्छु। चाहे त्यो “आराम” होस् वा केहि अन्य हट बटन शब्द हो – हामीलाई सधैं सावधानीपूर्वक ह्यान्डल गर्न सम्झनुहोस्।
  7. हामी तपाईंको साथी बन्न चाहन्छौं – तपाईंको आमा होइन। महिलाहरूमा उनीहरूको जीवनमा पुरुषहरूको हेरचाह गर्ने – र त्यसपछि उनीहरूलाई रिसाउने अस्वस्थ प्रवृत्ति हुन्छ। सत्य के हो भने, हामी पालनपोषण गर्न बनाइएका थियौं, तर विवाह र स्वस्थ सम्बन्धमा, त्यो पालनपोषणलाई दिने र लिने सम्बन्धको सन्दर्भमा खेल्न आवश्यक छ। हामी सेवा गर्न चाहन्छौं, तर पनि सेवा गर्नुपर्छ। हामी दिन चाहन्छौं, तर हामीले प्राप्त गर्दैछौं भन्ने महसुस गर्न पनि आवश्यक छ। हामी हाम्रो मान्छेको हेरचाह गर्न सक्षम हुन चाहन्छौं, तर त्यति नै, हामी महसुस गर्न चाहन्छौं कि उसले हाम्रो राम्रो हेरचाह गरिरहेको छ।

यो सत्य हो कि पुरुष र महिलाहरूले अक्सर जीवनलाई फरक(फरक रूपमा हेर्न सक्छन्, तर फरक दृष्टिकोणको सुन्दरता यो हो कि तिनीहरूले आफूलाई सँगै जीवन बिताउन हामीलाई उधारो दिन्छन्। यहाँ भगवानको सृजनात्मकता हो, एक रचनात्मकता जुन हाम्रो लिङ्ग, हाम्रो व्यक्तित्वमा, र हाम्रा सबै सम्बन्धहरू बीचमा देखिन्छ।